Lumbago – przyczyny choroby

lekarze specjaliści > Lumbago > Lumbago – przyczyny choroby

Specjaliści Radzą

Lumbago – przyczyny choroby

Lumbago czyli nagły, przeszywający ból odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Lumbago nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia ale jest ono bolesnym schorzeniem. Bezpośrednią przyczyną lumbago są zmiany zwyrodnienioweh krążków międzykręgowych, które uciskają nerwy i powodują silny ból trwający od kilku dni do kilku tygodni. Istnieje także wiele przyczyn pośrednich są to : zapalenie stawów krzyżowo-biodorowych, choroba reumatyczna, siedzący tryb życia, nieprawidłowa postawa ciała, nawaga, podnoszenie ciężkich przedmiotów, okresowe nasielenie bodźców stresowych, urazy kręgosłupa, ciąża, problemy ginekologiczne (np. choroba zapalna miednicy),infekcje wirusowe, choroby kości, infekcje pęcherza i nerek oraz osteoporoza. Lumbagodotyczy także długotrwałego stania lub pochylania się, skrętów tułowia, kaszlu i ziewania oraz napięcia mięśni, ich naciągnięcia, prowadzenia samochodu w zgarbionej pozycji lub przez długi czas bez przerwy. Zatem każdy z nas może doświadczyć lumbago. Jednak gdy napady lumbaga powtarzają się zbyt często świadczy to o tworzeniu się przepukliny krążkowej kręgosłupa wówczas należy udać się do lekarza w celu podjęcia leczenia. W celu złagodzenia lub uniknięcia bólu spowodowanego przez lumbago należy unikać nagłych i nienaturalnych ruchów, odpoczywac w pozycji nie wywołującej bólu i ucisku. Osobom, które borykają się z lumbago poleca się nagrzewanie pleców termoforem lub poduszką elektyrczną, wcieraie maści rozgrzewających. Jeżeli lekarz zaleci można plecy naświetlać lampą z promieniami podczerwonymi lub ultradźwiękami lub po prostu zażywac środki przeciwbólowe. W leczeniu lumbago pomagają niektóre sporty takiej jak np. pływanie.

Lumbago - pozostałe artykuły

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl